Bugün ebeveynlerin bebeklerinde kullandıkları ürünler ile önceden ailelerimizin bizim için kullandıkları önemli ölçüde değişti. Bugün her şey daha basit ve kolaydır. Örneğin bebek bezlerini ve ıslak mendili ele alalım. Bebeğin yüzünü, ellerini ve hatta bebeğin oyuncaklarını temizlemek için kullanılırlar.

Ancak yeni geliştirilmiş ürünler (ıslak bebek mendilleri) aslında küçük olanları mürekkep püskürtmeli midir? Reklamlarda güvenli olduklarını göreceksiniz, ancak bazı araştırmalar bunun tam tersini kanıtladı, bebek ıslak medilleri bizler için% 100 güvenli değil. Bu nedenle tüm ebeveynlerin farkında olması gerekir.

Bu konudaki pek çok uzman, bebek ıslak medillerini kullanmayı bırakmaları için ebeveynlere aslında söylüyor; çünkü bu şekilde çocuğun cilt problemlerine veya başka komplikasyonlara yakalanma riskini arttırıyorsunuz.

Neden güvende değiller? 

Metisoizotiyazolinonu, cildi tahriş edebilecek bir madde içerdiğinden ve cilt ve kızarıklığın nedeni bu olabilir, çünkü bunlar güvenli değildir. 
Sekiz yaşındaki küçük bir kızın ağzının etrafında ve kalçalarında kızarıklıklar meydana geldiği bir durum vardı. Ve küçük kızın kızarması olan bölgelerde, anne aslında bebek ıslak mendili kullandı.

Buradaki sorunumuzla bağlantılı bir diğer deyişle, Belçikalı adamın tam olarak, yukarıda bahsedilen bebek bezlerine konan madde olarak adlandırılan bir kimyasal koruyucunun (metilizotiazolinon) teması ile ciddi alerjik ve kimyasal tepkiler verdi.

Ve iki durumda tepki aslında aynı Dr Mary Wu Chang, Connecticut Üniversitesi profesör göre, dermatoloji ve pediatri Bölümü. Allerjinin geçerliliğini kontrol etmek için testleri kendisi yaptı. Dr. Chang, anneye bebek bezlerini kullanmayı bırakmasını söyledi ve kızarıklıklar kısa sürede gitti. Dr. Chang bu nedenle, tüm ebeveynler için ıslak bebek mendillerini atmalarını öneriyor.

Huggies, Johnson & Johnson ve Cottonelle gibi markalar, metilisothiazolinonu içeriyor. Onları kullanmak yerine, doğal bir yol bulmalısınız.

Dr. Ellen Frankel, Dr. Chang'la aynı görüşe sahip dermatologdur. bir bebek mendilini satın almaya giderseniz, malzemeleri dikkatli bir şekilde okumalı ve metilizotiazolinon olduğunu fark ederseniz ne olursa olsun satın almamanız gerekir. Bunun yerine kendiniz, evinizde doğal ürünler yapmalısınız.

EVDE ISLAK MENDİL YAPIMI:

Örneğin ıslak medil yerine, bir parça pamuğu su ile ıslatarak kullanabilir ve %100 sağlıklı bir temizleme ürünü elde etmiş olabilirsiniz. veya 50 parça kağıt havluyu ortadan ikiye keserek kapaklı bir kabın içerisinde yerleştirin, ardından 

Yarım su bardağı sıcak su

2 yemek kaşığı bebek yağı

1 Yemek kaşığı bebek şampuanı bir bardak içerisinde iyice karıştırarak kabın içerisine boşaltın, daha sonra ıslak kalması için kullanmadığınız zamanlarda kapağını kapalı tutun, bu şekilde sağlıklı bir temizlik elde etmiş olacaksınız.

LİMONLU ZEYTİNYAĞININ FAYDALARI